Новини AECU

Укравтодор та єдиний повноважний представник Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FIDIC) в Україні підписали Меморандум про співпрацю

Укравтодор та єдиний повноважний представник Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FIDIC) в Україні підписали Меморандум про співпрацю

Сьогодні очільник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, президент Асоціації інженерів-консультантів України, єдиний повноважний представник Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FIDIC) в Україні Яна Щигурова та директор Державного підприємства «Науково-технічний центр «Дорожній контроль якості» Майя Шиндор уклали меморандум про співпрацю, який передбачає запровадження системи незалежного контролю якості дорожніх робіт на умовах та принципах FIDIC.
Славомір Новак: «Маємо початок хорошої співпраці. Наша стратегічна мета – на усіх ділянках дорожньо-будівельних робіт, які здійснюють підрядні організації, запровадити незалежний нагляд, в тому числі інженерів-консультантів FIDIC. Наразі маємо імплементувати до законодавства України ті важливі засади у питаннях контролю якості, які діють на контрактах ремонту та будівництва доріг в Європі. Нам потрібна думка фахівців з якості, їхній досвід та експертна оцінка. Ми відкриті до співпраці та контролю».
У межах реалізації цього Меморандуму Асоціація інженерів-консультантів України надає технічну, експертну, консультативну та іншу підтримку з питань організації та виконання будівельних робіт, яка базується на умовах та принципах FIDIC.

Яна Щигурова: «Більш тісний контакт між Укравтодором і нашою Асоціацією та серйозний професійний підхід FIDIC на об’єктах будівництва, реконструкції та ремонту доріг є основою якісної роботи підрядних організацій та ефективного використання коштів платників податків. Сьогоднішній день диктує зміни. Будемо працювати разом, адже маємо спільний підхід до покрокового переходу на нову модель контролю якості».
Меморандум укладено з урахуванням положень Указу Президента України від 19 липня 2019 року № 529 «Про деякі заходи щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг», Закону України «Про автомобільні дороги» у площині реалізації проектів у сфері будівництва та ремонту дорожньо-транспортної інфраструктури.

Основними положеннями меморандуму є обмін інформацією, обмін досвідом, співпраця експертів, організація семінарів, інформаційно-навчальних сесій, тренінгів, конференцій, ділових днів та інших форм ділового співробітництва, спільні участі у конференціях, семінарах та інших заходах, а також створення робочих груп та забезпечення їх діяльності, сприяння налагодженню міжнародних зв’язків, зміцненню відносин партнерства і товариства між сторонами.