Новини AECU

У Києві пройшли Бізнес-дні FIDIC 2019

6-7 червня у Києві пройшли бізнес-дні Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FIDIC), які ми анонсували. Цей майданчик зібрав ключових фахівців дорожньо-будівельної галузі, держслужбовців, юристів та гравців ринку.

Перший день події був присвячений одноденному навчальному тренінгу для експертів щодо використання контракту FIDIC EPC (інженерні, закупівельні та будівельні/підрядні контракти або «Срібна книга»).

Навчання під егідою Міжнародної федерації інженерів-консультантів надзвичайно важливе, адже сертифікати FIDIC відкривають можливість працювати за проєктами міжнародних фінансових організацій (МФО).
Вміння працювати за правилами МФО стало особливо актуальним після децентралізації. Адже тепер місцева влада має змогу самостійно залучати у дорожньо-будівельний сектор фінансування Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку. Ці фінустанови працюють за контрактами FIDIC, які забезпечують успішну реалізацію проєктів та мінімізують ризики для всіх сторін. Адже FIDIC гарантує досудове врегулювання конфліктів на міжнародному рівні між замовником і підрядникою.

Отже, з появою можливостей отримувати більші інвестиції у сектор і працювати за міжнародними правилами, перед замовниками та підрядниками вкрай гостро постало питання освіти як незалежних інженерів-консультантів, так і інших фахівців FIDIC.
Другого дня учасники дискутували щодо важливості впровадження контрактів Міжнародної федерації інженерів-консультантів в Україні. Як зазначив представник Європейського банку реконструкції та розвитку Євген Смірнов, виконання проєктів за контрактами FIDIC дозволить вибудувати більш збалансовані відносини між замовником і підрядником незалежно від того, хто виступає замовником робіт та за чиї гроші – публічні чи МФО – вони фінансуються.

Віце-президент Асоціації інженерів-консультантів України (АІКУ) Максим Баранов відзначив поступове впровадження норм FIDIC в Україні. Проте більшість контрактів, профінансованих міжнародними фінансовими установами, отримують іноземні підрядники.
За словами заступника голови «Укравтодору» Богдана Юлика, усі міжнародні проєкти «Укравтодору» з фінансуванням МФО та проєкти капітальних ремонтів доріг супроводжують інженери-консультанти FIDIC.

«Запровадження норм FIDIC активно застосовується в Україні. Наприклад, з наступного року у нас уже не буде такого терміну, як поточний середній ремонт, а буде виключно капітальний – з обов’язковою участю інженера-консультанта FIDIC на кожному етапі прийняття виконаних робіт», - зазначив Богдан Юлик .
Експерт з питань будівництва з питань будівництва, містобудування i житлово-комунального господарства Юрій Манцевич зазначив, що в Україні прийняли зміни до законодавства, які опосередковано підтримують впровадження принципів FIDIC. Зокрема, щодо прискорення процедури банкрутства та закон про стратегічну екологічну оцінку.