Новини AECU

13 червня в приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбулось відкрите засідання Українського співтовариства будівельного пр

13 червня в приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства відбулось відкрите засідання Українського співтовариства будівельного права.
Ця зустріч була підбиттям підсумків роботи членів організації протягом року в різних напрямках галузі будівельного права та обміном думками між фахівцями щодо найгостріших проблем.

Коротко про головні тези доповідачів.
Юрій Манцевич. Про участь представників співтовариства в підготовці Концепції реформування публічного управління в сфері будівництва. Новий підхід до розроблення концепції, коли до роботи були залучені як фахівці галузі, так і представники громадськості дозволив ширше подивитись на проблематику, але не дозволив розкрити низку фахових проблем. В той же час, наявність зловживань та корупції в процесі будівництва залишається наймасштабнішою проблемою.

Артем Кісельов. Про можливість ширшого залучення інженерів-консультантів до будівельних проектів. Така можливість існує, але інженери-консультанти потребують гарантій в своїй роботі, насамперед, гарантій в оплаті незалежно від результатів роботи з виявлення недоліків в ході будівництв.

Олена Шуляк. Поділилась антикорупційним кейсом який стосувався взаємодії підприємців та Державної архітектурно-будівельної інспекції, метою якого було разом з девелопером пройти шлях погоджень та дозволів від органів державної влади, результатом якого стало блокування діяльності будівельної організації, яка погодилась на власному прикладі продемонструвати всі проблеми, які існують при отриманні дозволу на будівництва. Відповіддю на цю проблему має бути якнайшвидше ухвалення змін в законодавство щодо запровадження електронних процедур, які мають значно зменшити корупційні ризики.

Руслаб Голуб. Віктор Пирков. Про проблеми гармонізації українського законодавства з законодавством ЄС у сфері будівництва. Робоча група працює над імплементацією 305 Регламенту ЄС щодо виведення будівельної продукції на ринок. Вже готові комплексні зміни, які передбачають визначення на рівні Закону основних вимог до будівель та споруд, формування вимог до систем, які мають забезпечити належну експлуатацію споруд, запровадження параметричного методу при розробленні ДБН-ів вдосконалення термінології...

Андрій Біленко. Розкрив питання узгодження законодавчих актів стосовно поєднання правової долі земельної ділянки та споруджених на ній об’єктів, а точніше складнощів узгодження прав власності.

Наталія Козловська Підбила підсумки й наголосила, що питання унормування професійної діяльності та й загалом відносин в сфері будівництва має вирішуватися не на рівні підзаконних нормативних актів – наказів міністерств, навіть постанов кабміну. Для того щоб інститути працювали, наприклад інститут інженера-консультанта, має бути здійснено регулювання на рівні закону.
В обговоренні питання відповідальності інженерів-консультантів та допуску до нової професії взяла участь Яна Щигурова та Юрій Аністратенко


Також дякуємо за участь в обговоренні та за свій вклад в дискусію представникам Національної Асоціації Адвокатів України Поваляєв Олег, Колесник Ганна,