Новини AECU

На завершення 3-річної каденції в Укравтодорі керівник установи провів конференцію «Українські дороги: 3 роки змін. Перспективи розвитку».

На завершення 3-річної каденції в Укравтодорі керівник установи провів конференцію «Українські дороги: 3 роки змін. Перспективи розвитку».

Окрема подяка – спікерам заходу:

Володимиру Омеляну, Міністру інфраструктури України 2016-2019, Олегу Ярошенку, директору Конфедерації будівельників України, Олександру Бойку, співзасновнику Національної асоціації дорожників України, Миколі Дмитриченку, ректору НТУ, Яні Щигуровій, Президенту Асоціації інженерів-консультантів України FIDIC.
Славомір Новак, очільник Укравтодору (2016-2019) про результати роботи: 
«Дороги - це артерії економіки, тому для її розвитку інфраструктура має дуже важливе значення.

Згідно із висновками експертів, 1 євро, інвестований у розвиток мережі доріг, дає 2,5 євро зростання ВВП.

Саме з розвитку автомобільних доріг починався вихід з економічної кризи багатьох країн світу. Так, США, Японія, країни Європи, які визначили розвиток доріг основним пріоритетом, в результаті отримали не лише хорошу інфраструктуру, але й досягли результатів довгострокового економічного зростання.

Реформування галузі, яке ми розпочали з 2016 року, має безпрецедентний результат. Я не знаю іншої країни в світі, де за такий короткий час завдяки послідовний політиці впровадження європейських механізмів було б настільки успішно реформовано дорожню галузь.

За 3 роки ми запровадили системні зміни, які будуть давати прогнозований результат на роки вперед.

Почав працювати Дорожній фонд. Галузь вперше отримала гарантоване джерело фінансування.

Імплементовано децентралізацію. Відповідно до європейської практики, ми розподілили відповідальність за дороги. 120 000 км (із загальної мережі в 170 000 км) передано (разом із фінансуванням) до зони відповідальності губернаторів.

Після схвалення відповідних законів ми затвердили перший середньостроковий план розвитку галузі 2018-2022. В його основі є поєднати за 5 років усі обласні центри країни
Ми розпочали ремонт на нашому пріоритетному коридорі GO Highway та інших важливих дорогах. Пріоритетний коридор GO Highway завдяки моїм особистим перемовинами із європейськими колегами включено до європейської мережі TEN-T.
Підготовлені нами важливі зміни до закону про концесію із урахуванням європейського досвіду ухвалила Верховна Рада. Це фактично відкрило нову еру приватно-державного партнерства для будівництва доріг в Україні.

Вперше в історії Україна отримала грант на будівництво доріг

Ми почали підготовку до впровадження ІТС, зокрема вперше в історії Україні відкрили майданчики WIM – зважування вантажівок у русі. Нам потрібно не тільки будувати, але й зберігати дороги.

Ми покращили процедуру закупівлі по МФО- проектах та мали успіх у переговорах із європейськими фінансовими інституціями щодо отримання нової кредитної лінії на 900 млн євро.

Запровадили новий 4-рівневий контроль якості виконаних робіт. Крім щоденних перевірок на майданчиках під час ремонтів, проходять дві масштабні перевірки на рік – на початку і на завершення будівельного сезону. Ліквідація недоліків здійснюється виключно за рахунок підрядників

Діє європейський стандарт гарантій на будівництво та ремонт доріг - усі контракти на дорогах державного значення укладаються з підрядником на умовах 5-річної гарантії на середні ремонти та 10-річної гарантії – на капітальні.
Усі тендери перевели на електронний аукціон PROZORRO.
Почали контрактування на 2-3 будівельні сезони вперед, що є дуже важливо для підрядних компаній з точки зору планування робіт.

В результаті - прогнозованість розвитку галузі та стабільне фінансування сприяли розширенню ринку підрядних компаній.

Ми також відкрили ринок експлуатаційного утримання доріг для приватних організацій.
Ми фактично завершили наш пріоритетний коридор GO Highway, який забезпечує інтеграцію української мережі доріг до європейської TЕN-T мережі. 

В цьому році до половини жовтня завершимо Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь, яка є дорогою життя для цілого регіону.

Повністю відремонтовано: Одеса – Рені, Харків – Охтирка, Мерефа – Лозова. Одна із найпроблемніших доріг - Кропивницький – Миколаїв – У Кіровоградській області ремонт завершено повністю, у Миколаївській робимо дорогу в бетоні. Продовжуємо ремонт М-05. За рахунок нової кредитної лінії, сподіваюся, що буде оголошено тендер на капітальний ремонт, який підніме її до категорії автобану. Продовжуємо ремонт Н-09 у Закарпатській області. Наступного року – буде повністю завершено: Київ – Полтава – Харків та інші коридори, які ми ремонтуємо відповідно до маршрутного принципу.
За ці три роки ми впровадили європейську систему управління, яка ефективно працює в цивілізованих країнах.

Подальший розвиток має бути швидший, ефективніший, адже будівельна машина вже працює».