Новини AECU

25 липня в Українському антикризовому центрі представники НЕБАУ і FIDIC провели круглий стіл з учасниками дорожньої інфраструктури.

25 липня в Українському антикризовому центрі представники НЕБАУ і FIDIC провели круглий стіл з учасниками дорожньої інфраструктури. Керівники профільних організацій запланували перші кроки підвищення якості українських автошляхів, реалізуючи Указ Президента.

«Експертна та бізнес-спільнота будівельної галузі давно заявляла про важливість залучення сертифікованих незалежних інженерів стосовно супроводження реконструкції і будівництва шляхів. Проект реконструкції країни, який давно назрів, потрібно починати саме з доріг - і це буде всенародним проектом», - розповів голова НЕБАУ Віктор Лещинский.
Під час обговорення подальших дій щодо поліпшення якості доріг, особливу увагу звернули на підготовку незалежних інженерів-консультантів, адже саме про них йдеться в Указі Президента ухваленого 19 липня. Документ покликаний створити умови для розвитку якості автошляхів та залучати на конкурсній основі незалежних інженерів-консультантів (FIDIC) на всіх етапах закупівель.

За словами Яни Щигурової, уповноваженої представниці FIDIC в Україні існує гостра потреба у спеціалістах. Саме FIDIC інтегрує в Україну міжнародну систему контрактів, які залучають незалежних інженерів-консультантів для реконструкції і будівництва шляхів. 
«Впровадження Указу Президента вимагає ухвалення низки законів, зокрема щодо відповідальності, а не лише контрлюючих функціях інженерів-консультантів», - заявив Богдан Юлік, керівник відділу контролю і документального забезпечення ГА «Укравтодор».
Підготовкою сертификації інженерів-консультантів з минулого року займається Інститут інноваційної освіти в КНУБА.

Круглий стіл завершився підписанням меморандуму про співпрацю між ГС «Національний експертно-будівельний альянс України та ГО «Українське співтовариство будівельного права».