Новини AECU

Робоча група Міндовкілля з опрацювання проєкту Закону України «Про державний екологічний контроль» (реєстраційний номер 3091 від 19.02.2020)

ПАЕУ (Професійна асоціація екологів України) розділяє та підтримує необхідність реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, але проєкт 3091 у чинній редакції сприймає критично, оскільки озвучені раніше проблемні питання існуючої системи залишаються не лише не вирішені, а й поглиблюються.
За ініціативи народного депутата Олександра Маріковського 30.07.2020 в режимі відеоконференції відбувся круглий стіл щодо реформування державного екологічного контролю.
До дискусії були залучені перші посадові особи профільних органів державної влади, представники бізнес асоціацій (АСС, ЕВА, АГКУ, інші); громадські організації.
За результатами обговорення, учасників круглого столу запрошено до подальшого діалогу у складі робочої групи на Міністерства довкілля та захисту природних ресурсів робочої групи щодо реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, та доопрацювання проєкту Закону Про державний екологічний контроль № 3091 від 19.02.2020.


Експертною групою ПАЕУ надано пропозиції та зауваження до проєкту 3091 у вигляді порівняльної таблиці.


Відповідні пропозиції також надані численною кількість громадських організації екологічного спрямування та бізнес асоціацій такими, як «Центр екологічних ініціатив «Екодія»», ЕВА, АСС, громадською радою при Міндовкілля та іншими. І більшість наданих пропозицій по суті аналогічні, та зауважують, що завдання реформування – це усунення наявних недоліків в системі природоохоронного контролю (недопущення до перевірок, низькі штрафні санкції, непрофесіоналізм посадових осіб контролюючого органу), а не формування нових.

Проєкт № 3091 у чинній редакції не зможе реформувати систему, а навпаки, ще більше додасть хаосу, протирічь та колізій в систему контролю, відлякає інвестора (у т.ч. модернізацію та екологізацію підприємств, як основного забруднювача), ще більше дестабілізує економіку, стан довкілля нашої держави та кожного з нас.

ПАЕУ вдячні Міндовкілля за створення робочої групи щодо даного проєкту та запрошення, але просимо не зупинитися на цьому, а зробити ще один правильний крок – врахувати позиції більшість провідної екологічної спільноти України, яка бажає змін, але ще більше жадає щоб ці зміни були системними, далекоглядними, збалансованими та виправдали наші спільні очікування.