Нормативи FIDIC

Нормативи FIDIC

 

 

 

Нормативи FIDIC

ФІДІК - Міжнародна федерація інженерів-консультантів (абревіатура розшифровується як французький варіант назви) являє собою в глобальному масштабі інженерно-консалтингову індустрію. Таким чином, Федерація представляє ділові інтереси фірм, що надають інтелектуальні послуги в будівельній та екологічній галузях.

Діяльність ФІДІК здійснюється комітетами, цільовими групами і форумами, які призначаються Виконавчим комітетом і в основному складаються з добровольців. Виконавчий комітет, обирається Генеральною Асамблеєю. Члени ФІДІК пропонують Генеральній Асамблеї на виборах щороку кандидатуру президента (в даний час д-р Джон Бойд), віце-президента (в даний час Грегс Томопулос) і скарбника (в даний час Флемминг Педерсен). Виконавчий комітет несе відповідальність за Секретаріат, яким керує Виконавчий директор (в даний час Енріко Вінк), який керує роботою Федерації.

Компанії та організації, які є національними асоціаціями та членами ФІДІК мають право називати себе членами ФІДІК, а також використання логотип ФІДІК.

Федерація інженерів-консультантів заснована в 1913 році, і налічує на сьогоднішній день більше 75 членів, що складаються з національних асоціацій, що представляють інтереси близько 1 млн. Співробітників.

ФІДІК уклав угоду про співпрацю з Європейською федерацією інжинірингових консалтингових асоціацій (EFCA), а також меморандум про взаєморозуміння з Панамериканської федерацією консультантів (FEPAC). ФІДІК має регіональні підрозділи в Африці (GAMA) і Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (Азія і Тихий океан).

ФІДІК рекомендує використовувати свій логотип національним асоціаціям-членам під строгим контролем і на чітко визначених умовах.

Секретаріат ФІДІК розташування у Всесвітньому торговому центрі аеропорту Женеви, Швейцарія.

ФІДІК організовує конференції, семінари і навчальні курси у співпраці з членами Асоціацій і надає послуги у всіх областях, описаних в навчальних посібниках, довідниках і контрактах ФІДІК.

Щорічна конференція ФІДІК проводиться з метою обміну досвідом в інженерно-консалтингової галузі між Асоціаціями-членами ФІДІК і сприяє виробленню єдиної стратегії.

ФІДІК регулярно зустрічається з банками реконструкції та розвитку і організовує раз на два роки нарада представників консалтингової індустрії з кредитними установами.

Принципи членства в ФІДІК:

1. Можливо існування тільки однієї національної асоціації в кожній країні, яка є членом ФІДІК.

2. Якщо в країні існує національна Асоціація - член ФІДІК, то ніяка інша компанія в цій країні не може стати членом ФІДІК самостійно.

Переваги Членства:

1. Право на використання назви «Член ФІДІК» і логотипу ФІДІК, підвищуючи тим самим статус організації в сфері інженерного консультування.

2. Отримання електронного бюлетеня ФІДІК з новинами і можливість реклами в ньому.

3. Пряма розсилка звітів про засіданнях, особливо тих, які стосуються питань розвитку.

4. Участь в нарадах і конференціях ФІДІК.

5. Включення до відповідних розділів публікацій ФІДІК, зокрема в брошуру «ФІДІК Інфо» і «Щорічний огляд ФІДІК».

6. Попереднє повідомлення про нові або переглянутих публікаціях ФІДІК, в т.ч. контрактів ФІДІК, а також придбання копій контрактів на умовах членських внесків.

7. Доступ до довідкової служби для запитів про надання інформації.

8. Можливість брати участь у зустрічах з президентом ФІДІК і Виконавчим директором в ході їх візитів в країни, які є членами Федерації.

9. Спілкування з першими особами ФІДІК.

10. Право на участь в комітеті ФІДІК, а також форумі знань та інтересів.

11. Можливість пропозиції доповідачів і теми виступу, після узгодження даної теми з керівництвом ФІДІК в щорічній конференції.

Члени національних асоціацій:

Членами національних асоціацій мають право бути юридичні особи, недержавної форми власності в наступних профільних галузях - будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, а також суміжних галузей - економічні та юридичні консультаційні послуги.

Тільки Члени національних асоціацій мають право на виконання функцій інженера-консультанта при будівництві, реконструкції, капітальному ремонті, здійснюваних при фінансуванні Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Міжнародного Банку Реконструкції та Розвитку та ін. Провідних фінансових установ.


ФІДІК вітає роботу через національні асоціації, тобто саме національні асоціації піднімають економіку країни, створюють індустрію інженерного консультування і відроджують престиж професії інженера-консультанта саме в своїй країні.

Вибір консультанта повинен відбуватися на конкурсній основі між членами національних асоціацій. Такий вибір здійснюється з урахуванням компетенції, професіоналізму і досвіду підприємства-консультанта. Національна асоціація - представник інтересів ФІДІК в своїй країні. Робота з державним сектором можлива в плані співпраці в сфері адаптації національних стандартів до міжнародних.

Згідно керівництва по конституції ФІДІК, національна асоціація повинна як професійний орган, надавати консультації в державних органах законодавчої та виконавчої влади. Національна асоціація покликана забезпечити сприятливий конструктивний діалог замовників, підрядників і державних органів влади.

Асоціація інженерів-консультантів України, як національна асоціація є інструментом взаємообміну інженерних і консалтингових послуг, а також каналом щодо забезпечення і передачі технологій, що сприяє створенню інтернаціональних знань всередині країни.

Як національна Асоціація, ми перш за все захищаємо національні інтереси нашої країни, наших замовників, наших підрядників і нашої української індустрії інженерного консультування.

Виконавчий директор ФІДІК Енріко Вінк зазначив високий рівень нашої Асоціації і підсумував наступне: «У Асоціації інженерів-консультантів України найвищий рівень серед країн-учасниць СНД. АІКУ має відмінно підготовлену документацію в юридичному і технічному аспектах »

Асоціація інженерів-консультантів України - наймолодша Асоціація, яка зареєстрована в 2008 році, але вже відзначена керівництвом ФІДІК, як «найсильніший склад» - це дуже велике досягнення, що по нашим професійним якостям, досвіду і напрацювань міжнародне співтовариство визнало високий рівень українських фахівців в області інженерного консультування.

АІКУ з усією відповідальністю підходить до розгляду заявок на членство, щоб підтримувати високу репутацію нашої Асоціації на світовому рівні.