Світовий банк підписав угоду про використання проформ FIDIC 2017.

Світовий банк підписав угоду про використання проформ FIDIC 2017.

Відповідно до умов угоди FIDIC надав Світовому банку не виключну ліцензію щодо посилання на шість основних контрактів FIDIC у документації, яка використовується в рамках стандартних тендерів Банку для проектів, які вони фінансують.

Перелік контрактів в основному включає в себе контракти FIDIC другого видання 2017 року, які охоплюють широкий спектр міжнародних будівельних та інфраструктурних робіт. Дії Світового банку є основною для підтримки контрактів з боку великої міжнародної фінансової  організації.

 FIDIC також планує укласти аналогічні угоди з іншими багатосторонніми банками розвитку.

Виконавчий директор FIDIC д-р Нельсон Огуншакін сказав: «Це важлива подія для FIDIC, і ми раді, що Світовий банк погодився прийняти наші випуски договорів Веселки FIDIC 2017 року і використовувати їх в якості ключової частини своїх стандартних тендерних документів. Це сприятиме більшій впевненості ринку, оскільки, використовуючи контакти FIDIC для великих проектів, Світовий банк заявляє, що вони підтримують справедливий і збалансований підхід, який ці документи пропонують сторонам великих будівельних контрактів. Знайомство з контрактами FIDIC полегшує реалізацію проектів, оскільки велика кількість типових комерційних ризиків чітко врахована в контрактах, і всі сторони розуміють свої зобов’язання і відповідальність.

«Схвалення Світовим банком використання  контрактів FIDIC має забезпечити фінансовим, інституційним і приватним інвесторам, які працюють на світовому ринку, додаткові переваги при використанні стандартних контрактів FIDIC у якості ефективного інструменту для зниження ризику, пов’язаного з класом активів для інвестування у розвиток інфраструктури.

У найближчі місяці ми будемо працювати з нашими асоціаціями-членами і стратегічними партнерами, щоб забезпечити переклад контрактів FIDIC 2017 року на п’ять основних мов – арабську, китайську, французьку, португальську та іспанську для сприяння їх ефективному використанню в усіх операційних країнах Світового банку та  інших багатосторонніх банків розвитку».

Коментуючи підписання угоди, Енцо де Лаурентіс, директор із закупівель Світового банку, заначив: «Ми дуже раді продовжити нашу довгу співпрацю з FIDIC, прийнявши стандартні умови контрактів Веселки FIDIC 2017 року  для використання в проектах, що фінансуються Світовим банком, в залежності від обставин і доповнюються нашими особливим умовами. Стандартні умови FIDIC 2017 року і наші особливі умови забезпечать, щоб контракти на інфраструктурні проекти, що фінансуються Світовим банком, продовжували грунтуватися на міжнародно визнаних стандартах і відображали ключові аспекти нашої політики і практики, пов’язані, зокрема, з управлінням екологічними, соціальними аспектами, а також сприяли мінімізації ризиків для цілісності».

Президент FIDIC Ален Бентеджак зазначив: «Цей крок Світового банку являє собою велику підтримку контрактів FIDIC 2017 другого видання на міжнародному ринку, і ми сподіваємось, що цей крок також вплине на сприйняття нових контрактів FIDIC, і, тим самим сприятиме  ще більшій впевненості у плануванні та реалізації  великих міжнародних будівельних та інфраструктурних проектів. Ми з нетерпінням чекаємо продовження нашого тісного партнерства зі Світовим банком та іншими багатосторонніми банками розвитку  у найближчі роки ».

Контракти FIDIC, охоплені угодою між FIDIC і Світовим банком:

• Умови контракту FIDIC на спорудження об’єктів цивільного будівництва,  Друге видання 2017 р. / Conditions of Contract for Construction for Building and Engineering Works Designed by the Employer (“Red book”), Second edition 2017;

• Умови контракту на поставку обладнання, проектування і будівництво, («Жовта книга»), Друге видання 2017 р. / Conditions of Contract for Plant & Design-Build for Electrical & Mechanical Plant & for Building & Engineering Works Designed by the Contractor (“Yellow book”), Second edition 2017;

• Умови контракту для проектів «під ключ» EPC («Срібна книга»), Друге видання 2017 р. / Conditions of Contract for EPC Turnkey Projects (“Silver book”), Second Edition, 2017);

• Типовий договір FIDIC між замовником і консультантом на надання послуг, П’яте видання, 2017 р. («Біла книга») / Client/Consultant Model Services Agreement (“White book”), Fifth Edition 2017;

• Умови договору на проекти з проектування, будівництва та експлуатації («Золота книга»), перше видання 2008 р. / Conditions of Contract for Design, Build and Operate Projects (“Gold book”) First Edition 2008;

• Коротка форма контракту («Зелена книга»), перше видання 1999 р. / The Short Form of Contract (“Green book”), First Edition 1999.

Адрес

Свяжитесь с нами