Новини AECU

Інформація яка потребує уваги!

Перша в історії міжнародна інфраструктурна онлайн-конференція FIDIC 2020 відбулася. 

У зв'язку з Covid-19 щорічна міжнародна інфраструктурна конференція FIDIC, яка повинна була пройти у вересні 2020 в Женеві. Захід відбувся онлайн в zoom і більшістю голосів було прийнято проведення міжнародної інфраструктурної конференції 2021 Женеві. 

Ми всі сподіваємося на зустріч в 2021 році в Женеві.

І. Серед важливих напрямків стратегії 2020 - 2024 FIDIC було прийнято рішення розвивати орган сертифікації консалтингових фахівців в глобальному масштабі - FIDIC Credentialing Ltd (FCL), завдання якого є забезпечення високого рівня стандартів сертифікації для фахівців у сфері інфраструктури та практикуючих інженерів-консультантів, надання і супровід як програм сертифікації так і програм повторної сертифікації для осіб, рівень знань і компетенції яких відповідають стандартам, встановленим для інженерного консалтингу. Нагадаємо, що орган сертифікації консалтингових фахівців в глобальному масштабі - FIDIC Credentialing Ltd (FCL) був заснований FIDIC в 2019 році і на щорічній міжнародній інфраструктурної конференції FIDIC 2019 в Мехіко була затверджена професія інженер-консультант FIDIC.

Сертифікація в контексті FCL передбачає отримання сертифікату за результатами атестації та/або оцінювання у відповідній галузі знань після проходження спеціалізованої підготовки. 

FCL представлено наступні Програми сертифікації:

1.        Сертифіковані Інженери-Консультанти  
Це нова програма (FIDIC Certified Consulting Engineer (FCCE)) спеціалізованої підготовки та атестації  для практикуючих інженерів-консультантів, що планується до реалізації в 2021 році в глобальному масштабі, і пропонує відповідні інструменти навчання, методології та знання ділової практики, необхідні для отримання статусу сертифікованого Інженера-Консультанта FIDIC.

2.        Керівники Контрактів 
Ця Програма (Contract Managers) забезпечує платформу для фахівців, які прагнуть отримати  сертифікат з керування контрактом у сферах інжинірингу, будівництва та інфраструктури. Програма допомагає розвивати навички та набути спеціальні знання, що сприятимуть більш ефективному аналізуванню, керуванню і виконанню контрактів та проектів.

3.        Сертифіковані Тренери
Програма створена для забезпечення міжнародної сертифікаційної платформи для фахівців, які бажають розвинути необхідні компетенції для проведення  тренінгів за матеріалами FIDIC. Ця програма пропонує обмін ключовими знаннями та навичками, необхідними для набуття статусу тренера відповідних контрактів та ділової практики FIDIC.

4.        Ад'юдікатори
Програма передбачає сертифікацію фахівців, які надають послуги з урегулювання та/або уникнення спорів, та проводиться один-два рази на рік за допомогою письмового тестування, експертного оцінювання або рецензії та/або онлайн-оцінювання.

5.        Майбутні лідери 
Ця нова Програма (the Future Leaders Management Certificate Programme (FLMC)) була створена для забезпечення платформи сертифікації для фахівців, бізнес яких пов’язаний з інженерним консалтингом та які прагнуть розвити свій діловий досвід.

6.  Постійний професійний розвиток
Ця програма повторної сертифікації передбачена для інженерів-консультантів та інших фахівців галузі, у яких закінчився строк дії раніше виданого сертифікату. FCL пропонує проходження переатестації для поновлення сертифікатів в конкретних напрямках: для FCCE, FLMC, тренерів тощо.

З 2019 року створено комітет FIDIC директорів та секретарів. Вперши до комітету приєдналася представник України – секретар АІКУ – Ольга Сенюк. Ольга Сенюк отримала  високу оцінку від операційного директора FIDIC Італо  Гойзуєта. 

Стратегічним планом розвитку  FIDIC  2020 – 2024  передбачено створення 5 регіональних груп FIDIC. АІКУ  входить до FIDIC – Європа.